GORPOL Air Photo GORPOL

ZDJĘCIA LOTNICZE NA TERENIE CAŁEGO KRAJU
tel.: +48 502 33 07 48    tel +48 33 821 81 00    fax +48 33 811 30 45
info@gorpol.pl

GORPOL lotnictwo drogi woda imprezy reporterka
miasta inne Fortyfikacje linki aktualności Kontakt kamery
przyroda

Nowa jakość fotografii lotniczej.


     Aby sprostać najwyższym wymaganiom technicznym nasza firma postanowiła zainwestować w najnowsze cyfrowe techniki obróbki i powielania obrazu.
Dotychczas nasze zdjęcia wykonywane kamerami o najdoskonalszych parametrach technicznych , poddawaliśmy końcowej obróbce w klasycznym laboratorium fotograficznym. Efekty tej obróbki były bardzo dobre i z reguły powiększenia te spełniały swoje zadanie. Jednak śledząc cały czas postęp technologii cyfrowej uznaliśmy, że wreszcie jakość niektórych skanerów i wielkoformatowych drukarek, spełnia w 100% nasze wysokie wymagania. Po wszechstronnych testach zdecydowaliśmy się na zakup profesjonalnego skanera NIKON SUPER COOLSCAN 8000 ED do materiałów negatywowo-diapozytywowych. Dzięki temu urządzeniu wraz z naszym graficznym zapleczem możemy uzyskiwać efekty o których dotychczas mogliśmy tylko marzyć. Fotografia lotnicza, w szczególności jej dział poświęcony fotogrametrii, planów zagospodarowania przestrzeni, inwestycji, wymaga perfekcyjnego odwzorowania szczegółów fotografowanego terenu oraz możliwości nanoszenia na zdjęcie wszelkiego rodzaju informacji (np. zaznaczenia terenu pod inwestycję, naniesienia projektu w formie renderingu na istniejący obszar itd.).
Współpraca z zaprzyjaźnioną firmą Studio 906 pozwala na wykonywanie niezwykłych powiększeń zdjęć lotniczych na drukarkach wielkoformatowych.

Obecnie fotografia nie może istnieć w oderwaniu od cyfrowych technik przetwarzania obrazu. Pomijając już techniczne możliwości naszego sprzętu, kolosalne a może kluczowe znaczenie w procesie powstawania powiększeń jest to, że cały cykl od wykonania zdjęcia na materiałach światłoczułych poprzez profesjonalny skan, elektroniczny retusz aż po końcowy wydruk jest pod autorskim nadzorem. Wreszcie nie musimy iść na kompromisy ze względu na podzlecanie obróbki naszych zdjęć tradycyjnymi technikami. Co ważne wszystkie nasze archiwalne zdjęcia możemy poddać cyfrowej obróbce, co pozwoli na odkrycie nowych możliwości wykorzystania przez naszych klientów już posiadanych zdjęć bez konieczności (często już niemożliwego) ponownego fotografowania.

Wojciech Gorgolewski