Diana 2 - drugi dzień oblotów


   Dzisiaj 18-tego stycznia na lotnisku zabrali się ponownie entuzjaści szybownictwa. Diana 2 pilotowana ponownie przez Mariusza Stajewskiego ponownie uniosła się w powietrze holowana Wilgą na wysokość około 2500 metrów. Pogoda piękna, bezchmurna, jednak silny wiatr południowy powodował silną turbulencję a także zafalowanie. Fakt ten umożliwił Mariuszowi bardzo długie latanie z wielokrotnym ponownym naborem wysokości po jej utracie w trakcie prób.
Wsród wielu obserwatorów oprócz Bogumiła Beresia byli spece z Politechniki Warszawskiej, panowie Krzysztof Kubryński i Stanisław Skrzyński. Świadkami wydarzenia była również ekipa TV i Dziennika Zachodniego. Na twarzach zgromadzonych obserwatorów malują się uśmiechy, co oznacza zadowolenie z wykonanej pracy całego zespołu firmy B. Beresia. Teraz pozostaje liczyć na sprzyjającą pogodę, by zdążyć z programem prób przed ME w Rayskalli. Trzymamy kciuki !


Wojciech Gorgolewski gorgol

   message = Witaj Stary Przyjacielu !
Łza w oku mnie się zakręciła jak zobaczyłem tą przepiękną maszynę Bogusia Beresia.Może doczekamy się pięknych dni i tryumfu szybownictwa jak za naszych pięknych czasów lat 60,70,80 w Bielsku-Białej. Wojtek proszę przekaż Bogusiowi szczere gratulację z całego serca - naprawdę jesteśmy dumni- jest nas tutaj w Chybiu kilku starych szybowników z SZD.

A.M.Producent szybowca Diana 2 : http://www.beres.com.pl

foto, © Wojciech Gorgolewski


Producent szybowca Diana - Bogumił Bereś Polska / Bielsko-Biała
http://www.beres.com.pl/

Dealer szybowca Diana - Jerry Zieba USA / Chicago
http://www.dianasailplanes.com/


Diana
Oblot Diany 2 w Bielsku-Białej !
Diana 2 - drugi dzień oblotów
Diana 2 - Latest Technical News ( english )
Diana 2 - założenia konstrukcyjne
Powrót do LOTNICTWO
Powrót do strony GŁÓWNEJ