Promocja książki: Adama Skarbińskiego
"Dzieje Lotnictwa na Podbeskidziu 1932-2000"
11.10.2002 UM Bielsko-Biała11 października o 18.00 godzinie w Urzędzie Miasta Bielska-Białej odbyła się uroczystość promocji wydawnictwa "Dzieje Lotnictwa na Podbeskidziu 1932-2000" autorstwa inż. Adama Skarbińskiego.

Zbieranie materiałów do tego DZIEŁA trwało 17 lat !
Wywiady z ludźmi, prawie tysiąc listów wysyłanych do USA, Afryki Południowej, Kanady, Australii,Europy, gromadzenie zdjęć, archiwów dało w efekcie 440 stron bardzo zwięzłego i dokładnego materiału traktującego o początkach lotnictwa i jego rozwoju na południu Polski. Setki nazwisk, dat, opisów, mnóstwo wspaniałych archiwalnych zdjęć a także katalog zdjęć wszystkich szybowców wyprodukowanych przez IS i SZD a także PZL Bielsko i na końcu PDPSz- Bielsko.

W pięknej sali obrad bielskiego UM zebrało się wieczorem wiele osób, z których każda wniosła większą lub mniejszą cegiełkę w rozwój lotnictwa. W wielu oczach zrobiło się wilgotno...

Chciałbym w tym miejscu podziękować Panu Adamowi Skarbińskiemu za trud włożony w stworzenie tej encyklopedii lotnictwa niskopiennych górali, wśród których również wychowywał się i latał zmarły niedawno Bolesław Zoń.

Fotoreportaż ten jest skromnym dokumentem z lotniczego święta na podbeskidziu, którego gospodarzem był Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Bielska-Białej na czele z Prezydentem Miasta Bogdanem Traczykiem.

Zapraszam do zainteresowania się tym wydawnictwem wszystkich menów i fanów lotnictwa.

Wojciech Gorgolewski


inż. Adam Skarbiński
autor


Powrót do LOTNICTWO

Powrót do strony GŁÓWNEJ